Produkty » Výroba zdravotnických prostředků
V současné době vyrábíme 6 druhů antidekubitních podložek pro pacienty dlouhodobě upoutané na lůžko.
Typy podložek
Ceník
Popis a návod k použití:
Velmi účinným prostředkem v prevenci a terapii dekubitních vředů jsou antidekubitní podložky, které tvoří součást řady ortopedických, rehabilitačních a kompenzačních pomůcek pro tělesně postižené osoby a osoby se sníženou schopností mobility. Jsou vhodné zejména pro pacienty dlouhodobě upoutané na lůžko, do invalidních vozíků a na klozetová křesla. Svým provedením a tvarem umožňují snížit tlak způsobený váhou těla a zároveň zabezpečují rovnoměrné prokrvení celé pokožky, která je ve styku s antidekubitní podložkou, čímž je udržován krevní oběh a stálá tělesná teplota.
Jádro podložky je tvořeno polyesterovým dutým vláknem typu Welman, které je velmi lehké a vzdušné a má velmi dobré izolační vlastnosti. Potah je zhotoven z textilní tkaniny Teporex Sanapur. Jedná se o látku z polyesteru se speciálním povrchem z čistého polyuretanu. Materiál je trvale prodyšný, pružný, odolný proti moči, stolici, krvi, olejům, tukům, mastem, alkáliím a proti běžným dezinfekčním prostředkům, povrchová úprava má antibakteriální charatker.

Údržba:
Podložky jsou vyrobeny z nehořlavých materiálů. Lze je čistit praním při teplotě 90°C (typy PA1, PA 5 a PA 6 pouze na 60°C - z důvodu použití suchých zipů a gumy), sušit a ždímat. Povrch je omyvatelný a dezinfikovatelný. Podložky se nesmí žehlit a obarvovat. Zásadně nepoužívat prací a dezinfekční prostředky s obsahem chlóru!